Meniu
Prenumerata

šeštadienis, lapkričio 23 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Beprecedentis reiškinys euro zonos ekonomikoje – apyvartoje esantis pinigų kiekis per metus sumažėjo
Pastaruoju metu stebimi pinigų kiekio pokyčiai leidžia daryti išvadą, kad eurai bent jau artimiausiu metu nenuvertės. O tai prisideda ir prie infliacijos slopimo.
Verslas
PELNAS
„Swedbank“ Lietuvoje 2023 metais uždirbo 2,5 karto daugiau nei užpernai
„Swedbank“ praneša, kad 2023 metais Lietuvoje uždirbo 361 mln. eurų grynojo pelno, t. y. 152 proc. daugiau nei 2022 metais, kai pelnas siekė 143 mln. eurų. Pasak banko, tai lėmė reikšmingas verslo kreditavimo portfelio augimas, aukštas privačių klientų aktyvumas, Europos centrinio banko vykdoma monetarinė politika ir kitos priežastys.
Finansai ir investavimas
ECB VEIKSMAI
ECB: palūkanų normos artimiausiu metu nesikeis
Europos centrinio banko (ECB) politikos formuotojai skelbia, kad artimiausiu metu palūkanų normos neus mažinamos. Kurį laiką didinusi palūkanas, kad pažabotų kylančias
Komentarai
KOMENTARAS
Gruodį euro zonos infliacija paspartėjo. Ar tai pakeis ECB palūkanų politiką?
Pirmosios 2024 m. sausio savaitės pabaigoje analitikai ir rinkos dalyviai nekantriai laukė praėjusių metų gruodžio euro zonos infliacijos duomenų. Dėl ženklaus infliacijos euro zonoje sulėtėjimo rudenį praėjusių metų pabaigoje buvo vis agresyviau piešiamas bazinių palūkanų karpymo euro zonoje scenarijus. Gruodžio euro zonos infliacijos paspartėjimas buvo kiek mažesnis nei tikėjosi rinka, o grynoji infliacija toliau lėtėjo ir buvo mažiausia per 21 mėnesį. Ekspertai, kuriuos reguliariai apklausia „Bloomberg“, ir toliau piešia agresyvias bazinių palūkanų ir EURIBOR mažėjimo prognozes euro zonai, tačiau koją šioms prognozėms gali pakišti keletas rizikos faktorių.
Komentarai
KOMENTARAS
3 problemos, kurias kelia bankų „solidarumo“ mokestis
Praėjusį pavasarį įvestas bankų solidarumo įnašas – vienas svarbiausių 2023 m. įvykių. Politikai akcentuoja, kad jis sudarė galimybę padidinti šalies
The Economist
DIDESNĖS ILGIAU
Rinkų manymu, palūkanų normos gali likti didelės dešimt ar net daugiau metų
Komentarai
KOMENTARAS
Kokias žinutes dėl palūkanų ateities siunčia ECB sprendimai?
Bazinės palūkanų normos nebuvo keičiamos antrą kartą iš eilės. Praėjusį ketvirtadienį Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba jas nutarė palikti 4,00-4,75 proc. intervale. Konkrečių sprendimų dėl pinigų politikos krypties keitimo rinkos dalyviai šį kartą nesitikėjo, visgi buvo laukiama užuominų, kada centrinis bankas galėtų pradėti palūkanų mažinimą. Nors ECB vadovė Christine Lagarde stengėsi prislopinti rinkos dalyvių optimizmą, naujausios infliacijos prognozės ir sprendimai dėl ECB vertybinių popierių portfelio normalizavimo siunčia žinutes ir apie bazinių palūkanų normų ateitį.
Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
V. Orbáno stabdžiai Ukrainos narystei ES, ECB sprendimas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių gruodžio 14-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Komentarai
KOMENTARAS
Infliacija Europoje krenta greičiau, nei prognozuota
Lapkritį euro zonos metinės infliacijos duomenys gerokai sumažėjo ir sparčiai artėjo prie pageidaujamos 2 proc. ribos. Kokios yra naujausios finansų analitikų prognozės dėl infliacijos 2024 m. ir kokio palūkanų mažinimo galime tikėtis iš Europos Centrinio Banko (ECB)?
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
Analitikai: ECB kitąmet bazines palūkanas mažins bent tris kartus
Europos Centrinis Bankas ir Anglijos bankas 2024 metais bazines palūkanas mažins mažiausiai tris kartus, o pirmas jų apkarpymas veikiausiai įvyks birželio mėnesį, prognozuoja „Financial Times“ kalbinti analitikai.
Komentarai
KOMENTARAS
ECB pristabdė palūkanų kėlimą. Lieka laukti sprendimų dėl kiekybinio griežtinimo
Dešimt iš eilės. Tiek kartų Europos Centrinis Bankas (ECB) didino bazines palūkanų normas, prieš pranešdamas apie pauzę. Ketvirtadienį Atėnuose susirinkusi šios institucijos valdančioji taryba nutarė pristabdyti rekordiškai spartų palūkanų kėlimo ciklą. Daugeliui paskolų turėtojų dabar aktualiausias klausimas, „o kada prasidės mažinimas?“. Vis dėlto verta apsvarstyti ir klausimą dėl kiekybinio griežtinimo. Tai pasitarnautų infliacijos valdymui ir tvariam ekonomikos augimui.
Komentarai
KOMENTARAS
Mažesnės palūkanų normos – jau horizonte
Tarpbankinės palūkanų normos Euribor pasiekė 4 procentus, aukščiausią lygį nuo 2008-ųjų metų. Vis tik daugėja ženklų, kad kitais metais Europos Centrinis Bankas (ECB) jau kovos nebe su infliacija ir pradės mažinti palūkanų normas.
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
ECB atstovas: palūkanų normos bus stabilizuotos artėjant prie 2 proc. infliacijos
Europos Centrinio Banko (ECB) vykdomosios valdybos narys ir vyriausiasis ekonomistas Philipas Lane‘as sako, kad būtina išlaikyti pasiektą infliacijos lygį, o palūkanų normos bus stabilizuotos, kai Bendrija priartės prie 2 proc. infliacijos tikslo.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Sulaikytas buvęs Kalnų Karabacho lyderis, derybos dėl JAV biudžeto ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių rugsėjo 27-osios naujienų Lietuvoje ir pasaulyje apžvalga. Tęsiasi JAV derybos dėl biudžeto Antradienį kilę ginčai dėl JAV vyriausybės biudžeto tęsiasi. Šiandien
Komentarai
KOMENTARAS
Svarbu ne tai, kiek dar kils palūkanos, o kiek ilgai jos išliks dabartinio lygio
Rugsėjo 14 d. vykusiame posėdyje Europos Centrinio Banko (ECB) Valdančioji taryba nusprendė dar kartą padidinti bazines palūkanas euro zonoje. 2022 m. liepos pabaigoje prasidėjusiame palūkanų didinimo cikle, ECB bazines palūkanas pakėlė jau 10-tą kartą. Tai rodo ECB ryžtą sulėtinti infliaciją iki 2 proc. – toks tikslas yra numatytas Europos centrinio banko mandate.
ŽYMA
EUROPOS CENTRINIS BANKAS